دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
۱۴:۲۵:۱۳
فرمانداری شهرستان فریدن

بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله در فریدن برگزار شد/ عکس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار “مدرسه ایمن و جامعه تاب‌آور” همزمان با سراسر کشور در هنرستان سروش فریدن با حضور فرماندار و اعضای مدیریت بحران شهرستان برگزار شد. فرماندار فریدن در این مانور با اشاره به وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی متعدد در کشور […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار “مدرسه ایمن و جامعه تاب‌آور” همزمان با سراسر کشور در هنرستان سروش فریدن با حضور فرماندار و اعضای مدیریت بحران شهرستان برگزار شد.

فرماندار فریدن در این مانور با اشاره به وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی متعدد در کشور و استان اردبیل، کسب آمادگی در مقابله و کاهش اثرات، خسارات و صدمات این حوادث را بسیار مهم خواند و بر کسب آموزش لازم در این زمینه تاکید کرد.

عزیزاله عباسی با اشاره به برگزاری مانورهای آموزشی برای جوامع هدف در برابر حوادث متعدد گفت: با اجرای این مانورها، هموطنان در زمان وقوع حوادث، با آگاهی و آمادگی بیشتر به مدیریت اوضاع پرداخته و از انجام اقدامات هیجانی پرهیز کرده و از تشدید خسارت و ابعاد حادثه جلوگیری می‌کنند.

وی بیان کرد: امسال با برگزاری این مانور، آمادگی دستگاه‌های مرتبط با حوادث منطقه مورد سنجش قرار گرفت و با ارتقای آموزش در بین دانش‌آموزان، آنها نیز با فراگیری راه‌های کاهش آسیب، آمادگی بیشتری در برابر حوادث احتمالی کسب کردند.

فرماندار اضافه کرد: با برگزاری مانور زلزله، دانش‌آموزان به عنوان سفیران آموزش دیده، نقش مهمی در کمک به اعضای خانواده خود در مواقع بروز حادثه ایفا می‌کنند و با کسب آموزش لازم به مرحله خوداتکایی می‌رسند.

گفتنی است در جریان مانور زلزله و ایمنی، دانش‌آموزان شرکت‌کننده با مهارت‌های اصول پناه‌گیری و خروج اضطراری در زمان وقوع زلزله و حضور در محل‌های ایمن به صورت عملی آشنا شدند.

تبدیل مهارت‌های آموزشی به کاربردی، ترک کلاس به سمت محل ایمن، اصول حفاظت از جان در برابر حادثه، روش صحیح پناه‌گیری در مکان مناسب و عاری از خطر از جمله اهداف اصلی این مانور بود و دانش‌آموزان شرکت کننده، مسائل مربوط به زمان وقوع زلزله را شبیه‌سازی کرده و با روش‌های ایمنی مربوط به زلزله آشنا شدند.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، نماز عید فطر با حضور مردم روزه‌دار فریدن در این شهر اقامه شد.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در شورای آرد و نان شهرستان فریدن گفت: صدور مجوز جدید برای ایجاد نانوایی، باید کارشناسی شده و مطابق با نیاز این شهرستان باشد. عزیزاله عباسی افزود: هیچ مجوز نانوایی نباید بدون مصوبه شورای آرد و نان در فریدن صادر شود و مصوبات جلسات قاطعانه باید اجرا شود […]

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در جلسه با کارکنان فرمانداری ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مجموع همکاران و تبریک عید فطر، همدلی و ایجاد جوی صمیمی و برنامه ریزی مطلوب در پیگیری امور مرتبط به شهرستان و حل مشکلات مردم را از وظایف کاری کارکنان فرمانداری برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با […]

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسبت گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره)  فرماندار به همراه بخشداران بخش مرکزی و زنده رود، مدیر اداره کار و تعاون، مدیرعاملان شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی و زنده رود و جمعی از همراهان ضمن دیدار با مدیر و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فریدن با اهدای […]

۲۱ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 13 =