سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
۲۲:۳۹:۵۷
فرمانداری شهرستان فریدن

در دیدارهای مردمی مشکلات را احصاء و پیگیر حل آنها هستیم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، در ادامه سلسله دیدارهای مردمی فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان فریدن با مردم روستاها، فرماندار عصر روز گذشته با حضور در مسجد روستاهای درختک و دهق با جمعی از اهالی این روستاها به صورت حضوری و چهره به چهره ملاقات و از نزدیک پیگیر مسائل و مشکلات آنان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، در ادامه سلسله دیدارهای مردمی فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان فریدن با مردم روستاها، فرماندار عصر روز گذشته با حضور در مسجد روستاهای درختک و دهق با جمعی از اهالی این روستاها به صورت حضوری و چهره به چهره ملاقات و از نزدیک پیگیر مسائل و مشکلات آنان شد.

در این ملاقات که با حضور بخشدار بخش زنده رود، مدیران دستگاه های اجرایی مختلف برگزار گردید ساکنان روستاهای درختک و دهق با مراجعه حضوری، درخواست های خود را در راستای اراضی ملی که سال‌ها اهالی روستا در آنها کشاورزی می کردند و امروز منابع طبیعی به عنوان اراضی ملی معرفی کرده است، مشکلات در راستای کم کردن آب چاه‌های کشاورزی در روستاها به واسطه نصب کنتورهای هوشمند و کاهش قدرت اقتصادی کشاورزان و ایجاد مشکلات معیشتی، مشکلات آنتن دهی و ضعیف بودن اینترنت تلفن همراه، ساماندهی سرچشمه روستای درختک برای جلوگیری از هدر رفت آب، مشکلات شبکه آبرسانی در روستا، روشنایی معابر، عدم امکانات ورزشی، مشکلات در حوزه بستر رودخانه پلاسجان، آسفالت برخی از معابر و مشکلاتی در زمینه تفکیک اراضی مطرح کردند که حتی الامکان در محل بررسی و پیگیری شد.

فرماندار فریدن در این دیدارهای مردمی عنوان کرد: لذت خدمت به مردم، افزایش آگاهی و شناخت نسبت به مشکلات مردم و امیدوار شدن آنها، از جمله اثرات حضور مدیران و مسئولان شهرستان در شهرها و روستاهای شهرستان و دیدار چهره به چهره با مردم است.

عباسی بیان کرد: این دیدارهای مردمی فقط برای سخنرانی یا اینکه تهیه گزارش و تصویر نیست، ما تمام مسئولان را حاضر می کنیم تا مشکلات را احصاء کرده و هر یکی از مدیران پیگیر حل مشکلات حوزه خود باشند.

وی افزود: مردم بایستی مشکلات ناشی از سوء مدیریت ها و همچنین اولویت های دولت را بدانند؛ چراکه یکی از چالش های ما عدم آگاهی دقیق مردم از فرآیند قانونی اقداماتی است که انجام می دهند.

فرماندار فریدن در ادامه با اشاره به مشکلات در حوزه اراضی ملی بیان کرد: کمیسیون رفع تداخلات در شهرستان و استان تشکیل شده است و بسیاری از اراضی به نفع مردم آزادی سازی گردیده است و برخی روستاها نیز برای سنددار کردن زمین می توانند به ثبت اسناد مراجعه کنند.

عباسی بیان کرد: لازمه تولید بیشتر در بخش کشاورزی، یکپارچه سازی زمین ها  است که این مهم هر چه سریعتر باید صورت گیرد و باید مردم عزیز در این راستا گام بردارند.

وی با اشاره به اهمیت اقتصاد و مسکن روستایی، اظهار داشت: طرحی تفکیکی در روستاها که توسط بنیاد مسکن انجام می شود باعث بالا رفتن ارزش افزوده زمین ها می شود که می طلبد با بنیاد مسکن همکاری صورت گیرد.

نماینده عالی دولت با تأکید بر لزوم تغییر الگوی کشت، عنوان کرد: باتوجه به کاهش نزولات آسمانی، در هر دهستان، یک روستا به عنوان نمونه باید کشاورزی را با تغییر الگوی کشت (آبیاری قطره ای) با مصرف آب کمتر و بهره برداری بیشتر انجام دهند البته گفتنی است برخی قوانین هم توسط نمایندگان مجلس مصوب می شود که دولت ملزم به اجرای آنها است.

عباسی در ادامه افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی نسبت به اسناد مالکیت روستا (اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و تعویض اسناد به تک برگ) اطلاع رسانی و اقدام نمایند.

گفتنی است برخی مشکلات نیز در این دیدارها توسط مدیران دستگاه‌‌های اجرایی پاسخ داده شد و وعده های در خصوص حل مشکلات بیان گردید که به عنوان مصوبات این دیدار به دستگاه های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

شایان ذکر است اهالی این روستاها از خدماتی که دولت سیزدهم در روستاهای مذکور انجام داده تشکر کرده و بیان داشتند از اینکه فرماندار برخی از مدیران جوان را در سمت های مهم در شهرستان گمارده، خوشحال بوده و ابراز امیدواری کردند که انگیزه جوانی باعث حل مشکلات روستاهای آنها گردد و شاهد تحولات بیشتر در روستاها باشند.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی بخشداری زنده رود- به مناسبت هفته بسیج، عباس نصیری بخشدار بخش زنده رود شهرستان فریدن با همراهی فرمانده حوزه مقاومت سید الشهدا(ع) با فرماندهان محترم پایگاهای مقاومت بسیج بخش زنده رود دیدار و گفتگو کرد.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار و اعضاء شورای تامین بهمراه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته بسیج با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و همچنین فرماندهان حوزه های حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) دیدار کردند. فرماندار با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در تمام دنیا […]

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار و اعضاء شورای تامین بهمراه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته بسیج با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و همچنین فرماندهان حوزه های حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) دیدار کردند.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسب هفته بسیج از فرماندهان پایگاه‌های بسیج ادارات به همت حوزه مقاومت بسیج اداری و کارگری شهید تندگویان شهرستان فریدن تجلیل شد. فرماندار در این مراسم با اشاره به موفقیت های بسیج در عرصه های مختلف، بیان کرد:  هر جا که تفکر بسیجی حاکم بوده ما پیشرفت‌های قابل […]

۵ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 14 =