سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
۲۳:۵۴:۳۹
فرمانداری شهرستان فریدن

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اعلام کرد: بازه های مصرفی گاز در فریدن به روال سابق بازگشت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، ابوالقاسم عسگری عصر روز _یکشنبه، بیست و سوم مهرماه_ در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره گاز شهرستان فریدن، اظهار کرد: جهاد تبیین یک واجب عینی است و امروز برای جلوگیری از توطئه‌های دشمنان باید همه واقعیت‌ها و دستاوردهای نظام را بیان کنیم. وی ادامه داد: ۱۱۴ شهر و […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، ابوالقاسم عسگری عصر روز _یکشنبه، بیست و سوم مهرماه_ در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره گاز شهرستان فریدن، اظهار کرد: جهاد تبیین یک واجب عینی است و امروز برای جلوگیری از توطئه‌های دشمنان باید همه واقعیت‌ها و دستاوردهای نظام را بیان کنیم.

وی ادامه داد: ۱۱۴ شهر و یک هزار و ۵۰۰ روستا و سکونت‌گاه استان اصفهان دارای گاز طبیعی هستند که از این حیث رتبه اول گازرسانی کشور را داریم و از آنجایی که زیرساخت‌هایی مانند گاز مهیا شده، شاهد مهاجرت معکوس به روستاها هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: شرکت گاز در حمایت از تولید نیز به بیش از ۱۹ هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ استان اصفهان گاز رسانی کرده و در این حوزه نیز رتبه اول کشور را دارا است.

وی گفت: بیش از ۴۰ میلیون متر شبکه گازرسانی در استان اصفهان ایجاد شده و از سوی دیگر نیز گازبهای بیش از ۱۰۰ هزار مددجوی بهزیستی و کمیته امداد مطابق با الگوی مصرف رایگان شده که همه این تلاش‌ها از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است.

عسگری با بیان اینکه هرگونه حفاری باید با اجازه فرماندار و کمیته حفاری باشد، زیرا امروزه در بیشتر نقاط انشعابات گاز وجود دارد، تاکید کرد: شبکه با یک آسیب کوچک می‌تواند موجب بروز حادثه خطرناکی شود و از این رو هرگونه اقدام حتی اداره گاز برای انجام حفاری مجوز کمیسیون حفاری اخذ شود.

وی با بیان اینکه در ماه‌های سرد سال روزانه ۸۰۰ میلیون مترمکعب در کشور گاز مصرف می‌کنیم، گفت: در استان اصفهان مطابق با بیش از چند کشور اروپایی مصرف می‌کنیم و از این رو جا دارد تا مصرف بهینه شود و دغدغه ما این است که این نعمت در بخش غیرمولد مصرف می‌شود، در حالی که مصرف آن در واحدهای تولیدی می‌تواند اشتغال‌زایی قابل توجهی ایجاد کند.

استان اصفهان رتبه اول مصرف بهینه را در کشور دارد

 

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ۱۴ هزار واحد موتورخانه در استان اصفهان را بهینه کردیم و این بهینه‌سازی به صورت کامل رایگان انجام می‌شود و از این رو استان اصفهان رتبه نخست کشور در مصرف بهینه را دارد.

وی با بیان اینکه شهر داران سال ۱۳۶۶ گازرسانی شده و ۳۴ سال است که این شهر از نعمت گاز بهره‌مند شده است، تاکید کرد: ۷۵ درصد از انرژی استان اصفهان از گاز تأمین می‌شود و این مهم نشانه اهمیت موضوع گاز و گازرسانی است.

عسگری با بیان اینکه سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه در بخش‌های مختلف اجرایی می‌شود، گفت: وصول مطالبات یکی از دغدغه‌های شرکت گاز در استان اصفهان است و برای استمرار خدمت‌رسانی وصول مطالبات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر راه‌اندازی مزارع انرژی خورشیدی با توجه به پاک بودن این انرژی، اظهار کرد: این انرژی برای نسل‌های آینده است و باید از آن صیانت کرد تا برای نسل‌های آینده این انرژی بماند و از آن استفاده کنند.

عسگری اضافه کرد: شهرستان فریدن با توجه به شرایط آب و هوایی که دارد با پیگیری‌های که صورت گرفت در محاسبه گازبها، در اقلیم یک قرار می‌گیرد اما با همین شرایط مشترکین نیز باید صرفه‌جویی کنند.

وی با اشاره به مطالبات فرماندار شهرستان، تاکید کرد: با پیگیری‌هایی که فرماندار فریدن انجام داد، با توجه به اینکه بازه‌های مصرفی در فریدن کاهش یافته بود به روال سابق بازگشت یعنی مصرف کنندگان تا ۴۵۰ متر معکب گاز بهای آن‌ها در همان بازه اول محاسبه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، در این آئین مصطفی کاظمی به عنوان رئیس جدید اداره گاز شهرستان فریدن معرفی و از زحمات عزت‌الله قاسمی تجلیل و تقدیر شد.

فرماندار فریدن نیز در این جلسه به مشکلاتی از جمله گازرسانی به گلخانه‌ها، تأخیر در نصب علمک و کنتورهای گاز، افزایش گازبها در شهرستان سردسیر فریدن و دیگر موارد اشاره کرد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی بخشداری زنده رود- به مناسبت هفته بسیج، عباس نصیری بخشدار بخش زنده رود شهرستان فریدن با همراهی فرمانده حوزه مقاومت سید الشهدا(ع) با فرماندهان محترم پایگاهای مقاومت بسیج بخش زنده رود دیدار و گفتگو کرد.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار و اعضاء شورای تامین بهمراه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته بسیج با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و همچنین فرماندهان حوزه های حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) دیدار کردند. فرماندار با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در تمام دنیا […]

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار و اعضاء شورای تامین بهمراه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته بسیج با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و همچنین فرماندهان حوزه های حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) دیدار کردند.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسب هفته بسیج از فرماندهان پایگاه‌های بسیج ادارات به همت حوزه مقاومت بسیج اداری و کارگری شهید تندگویان شهرستان فریدن تجلیل شد. فرماندار در این مراسم با اشاره به موفقیت های بسیج در عرصه های مختلف، بیان کرد:  هر جا که تفکر بسیجی حاکم بوده ما پیشرفت‌های قابل […]

۵ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =