سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
۲۲:۵۳:۲۵
فرمانداری شهرستان فریدن

شعر شاعران انعکاس حرف مردم است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در محفل شعر و فرهنگ دفاع مقدس که در ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عج) و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: فرهنگ دفاع مقدس موجب شد تا ملت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی ایستادگی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار در محفل شعر و فرهنگ دفاع مقدس که در ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عج) و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: فرهنگ دفاع مقدس موجب شد تا ملت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی ایستادگی و مقاومت کرده و از اقتدار و تمامیت ارضی کشور خود دفاع کند.

عزیزاله عباسی افزود: فرهنگ دفاع مقدس باید سینه به سینه و نسل به نسل منتقل شود و این موضوع می‌تواند از طریق کتاب، ادبیات، شعر، فیلم و یا هر طریق دیگری باشد.

وی با اشاره به داستان شعر رودکی«بوی جوی مولیان آید همی/یاد یار مهربان آید همی»، بیان داشت: اثرگذاری شعر در تاریخ بی بدیل بوده که جایگزینی هم ندارد، همان طور که شاهدیم در طول تاریخ شعرای بزرگی وجود داشته‌اند که بعد از صدها سال هنوز آثار فعالیتشان وجود دارد.

فرماندار با بیان اینکه شعرهای حماسی اثرگذاری زیادی بین رزمندگان دفاع مقدس داشت، اذعان داشت: مداحان همچون حاج صادق آهنگران با اشعار حماسی خود باعث شور، نشاط و معرفت بین رزمندگان می شدند، این اشعار چنان اثرگذار بودند که بعثی ها به آقای آهنگران لقب بلبل خمینی را داده بودند.

عباسی خاطرنشان کرد: شعر شاعران انعکاس حرف مردم است ما باید به این مسئله توجه کنیم که گاهی یک بیت شعر به اندازه چند جلسه تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه محافل ادبی باید پرشورتر و با توجه بیشتری به ادیبان برگزار شود، تاکید کرد: باید ضعف ها در برگزاری محفل های ادبی برطرف شود تا محفل های پر شور و گرمتری داشته باشیم و انگیزه بین جوانان و نوجوانان برای حضور در این محفل های ادبی بیشتر شود.

شایان ذکر است کتاب عباس اکبری دهقی فریدنی و حمیده گنجعلی دارانی دو تن از هنرمندان فریدنی نیز در این محفل رونمایی شد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی بخشداری زنده رود- به مناسبت هفته بسیج، عباس نصیری بخشدار بخش زنده رود شهرستان فریدن با همراهی فرمانده حوزه مقاومت سید الشهدا(ع) با فرماندهان محترم پایگاهای مقاومت بسیج بخش زنده رود دیدار و گفتگو کرد.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار و اعضاء شورای تامین بهمراه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته بسیج با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و همچنین فرماندهان حوزه های حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) دیدار کردند. فرماندار با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در تمام دنیا […]

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار و اعضاء شورای تامین بهمراه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته بسیج با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و همچنین فرماندهان حوزه های حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) دیدار کردند.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسب هفته بسیج از فرماندهان پایگاه‌های بسیج ادارات به همت حوزه مقاومت بسیج اداری و کارگری شهید تندگویان شهرستان فریدن تجلیل شد. فرماندار در این مراسم با اشاره به موفقیت های بسیج در عرصه های مختلف، بیان کرد:  هر جا که تفکر بسیجی حاکم بوده ما پیشرفت‌های قابل […]

۵ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =