سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
۲۳:۴۱:۰۸
فرمانداری شهرستان فریدن

عباس نامه روایتی از دفاع مقدس/عکس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، غروب روز یکشنبه ۲ مهرماه همراه فرماندار و بخشداران بخش زنده رود و مرکزی به مناسبت هفته دفاع مقدس راهی شهر دامنه شدیم تا در جوار بقعه امامزادگان واجب التعظیم عبدالله و ابراهیم به تماشای نمایش میدانی عباس نامه که توسط موسسه فرهنگی و هنری آقا جمال به روی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، غروب روز یکشنبه ۲ مهرماه همراه فرماندار و بخشداران بخش زنده رود و مرکزی به مناسبت هفته دفاع مقدس راهی شهر دامنه شدیم تا در جوار بقعه امامزادگان واجب التعظیم عبدالله و ابراهیم به تماشای نمایش میدانی عباس نامه که توسط موسسه فرهنگی و هنری آقا جمال به روی صحنه می رفت، بنشینیم.

نزدیک های اذان به محوطه امامزادگان رسیدیم که صدای ملکوتی اذان فضای محیط را پر کرد و بعد از زیارت در جوار بارگاه امامزادگان نماز به جماعت اقامه شد بعد از اقامه نماز مسئولان و مردم در فضای بیرونی امامزاده به تماشای نمایش عباس نامه نشستند.

عباس نامه برگرفته از هشت داستان با موضوع دفاع مقدس است که از مصاحبه ها و خاطره گویی رزمندگان جان گرفته، بیش از ۳۰ هنرمند در این نمایش فعال بودند، صحنه اول با تعزیه عاشورای حسینی آغاز شد سپس تعزیه خوانی که معرفت حسینی را در خود پرورانده بود با الگوگیری از اباعبدالله(ع) و یارانش راهی جبهه شد، هر صحنه عباس نامه نمایش از رشادت های فرزندان ایران بود سپس شهادت تعزیه خوان قصه عباس نامه ما که در راه سقای رزمندگان به شهادت رسید، آرام آرام پایان داستان را رقم می زد.

هوای سرد دشت دامنه باعث شده بود تماشاگران با لباس های زمستانی خود نظارگر نمایش باشند اما صحنه های جالب این نمایش سرما را هم از یاد برده بود، آخرین صحنه نمایش مادرانی را نشان می داد که منتظر علی اکبرهایشان از دشت کربلای ایران بودند اما فرزندان ایران علی اصغرگونه بازگشتند.

دفاع مقدس ما گنجینه ای است که باید سینه به سینه به آیندگان برسد، گاه در قالب یک نمایش و گاه در قالب یک نوشته و گاه در قالب یک بوم نقاشی و یا در قالب عباس نامه ای در میانه ای دشت سرسبز فریدن……

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی بخشداری زنده رود- به مناسبت هفته بسیج، عباس نصیری بخشدار بخش زنده رود شهرستان فریدن با همراهی فرمانده حوزه مقاومت سید الشهدا(ع) با فرماندهان محترم پایگاهای مقاومت بسیج بخش زنده رود دیدار و گفتگو کرد.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار و اعضاء شورای تامین بهمراه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته بسیج با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و همچنین فرماندهان حوزه های حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) دیدار کردند. فرماندار با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در تمام دنیا […]

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار و اعضاء شورای تامین بهمراه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به مناسبت هفته بسیج با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و همچنین فرماندهان حوزه های حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) دیدار کردند.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، به مناسب هفته بسیج از فرماندهان پایگاه‌های بسیج ادارات به همت حوزه مقاومت بسیج اداری و کارگری شهید تندگویان شهرستان فریدن تجلیل شد. فرماندار در این مراسم با اشاره به موفقیت های بسیج در عرصه های مختلف، بیان کرد:  هر جا که تفکر بسیجی حاکم بوده ما پیشرفت‌های قابل […]

۵ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 11 =