سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳
۰۴:۳۳:۱۶
فرمانداری شهرستان فریدن

امنیت مقوله‌ای تبلیغاتی و لسانی نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان ساعتی پیش در آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فریدن ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عج) با اشاره به ویژگی های هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ملت غیور ایران اسلامی در دفاع مقدس به باور ما می‌توانیم رسید و […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان ساعتی پیش در آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فریدن ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عج) با اشاره به ویژگی های هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ملت غیور ایران اسلامی در دفاع مقدس به باور ما می‌توانیم رسید و قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به دنیا اثبات کرد.

سردار محمدرضا هاشمی فر ادامه داد: دفاع مقدس اقتدار، خود اتکایی، قدرت معنوی و در عین حال امید به شکست دشمن را برای ما ایجاد کرد.

وی امنیت را از اساسی ترین نیازهای جامعه بشری دانست و تاکید کرد: نخستین و مهم ترین شرط داشتن یک زندگی سالم اجتماعی که در دین اسلام نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، مقوله امنیت است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: امنیت یک معقوله نسبی است که علاوه بر مشارکت دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و آحاد جامعه حقیقتا مدیون پلیس مقتدر، هوشمند و با کفایت است که دغدغه اصلی او پاسداری از جام و مال و ناموس و آبروی انسان‌ها است.

سردار هاشمی عنوان کرد: امروز یکی از اصلی ترین ارکان حفظ امنیت در نظام اسلامی سازمان مقدس فراجا است طبق فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) سازمان فراجا مظهر حاکمیت و امنیت جمهوری اسلامی است.

وی افزود: ایجاد امنیت فردی، اجتماعی، اخلاقی، روحی و روانی در جامعه از وظایف اصلی نیروی انتظامی بوده و سازمان فراجا با توسعه رویکرد جامعه محور و با جلب اعتماد عمومی در تامین نظم و امنیت در جامعه توانسته است در حوادث گذشته و تهدیدات اخیر با اقتدار،سعه صدر و خویشتن داری و همراهی ملت شریف جمهوری اسلامی با تدبیر اقدام و عمل نماید.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: امنیت مقوله‌ای تبلیغاتی و لسانی نیست بلکه وجود امنیت را مردم باید احساس کنند و امروز کار آمدی، اقتدار، توانمندی و کارایی پلیس در تامین امنیت روانی و اجتماعی جامعه بر همگان آشکار است.

وی ادامه داد: ماموران فراجا با گستردگی حوزه ماموریتی، پراکندگی و گسترش حوزه‌ی سرزمینی و استقرار و حضور در دورترین نقطه از کویر تا دریا از شهر تا روستا به ماموریت های امنیت بخش خود ادامه می‌دهند و توانستند تمام تهدیدات دشمن را در جهت ایجاد ناآرامی ها با همراهی مردم، دستگاه‌های دولتی، امنیتی و دستگاه‌های قضایی خنثی نمایند.

سردار هاشمی فر اذعان داشت: سال گذشته دشمن با استفاده از تمام ابزارها اعم از قدرت رسانه، منافقین، سلطنت طلبان، معاندین، گروهک‌های تجزیه‌ طلب، افراد فریب‌خورده و با همه ی توانش برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به میدان آمد ولی عدم همراهی مردم با آنها، اقدام به موقع، سنجیده و هوشمندانه مجموعه‌ی نیروهای مسلح تمام توطئه‌های آنها را خنثی کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: امسال نیز نقشه گسترده‌ای داشتند که بتوانند از سالگرد اغتشاشات گذشته با ایجاد جو روانی و تشویش اذهان عمومی همانند سال گذشته و به مراتب بیشتر ایجاد ناآرامی کرده و برای براندازی اقدام کنند اما باز شاهد بودیم با تلاش مردم و همراهی ملت شهید پرور و اقدامات خوب و پیشگیرانه به واسطه‌ی اقتدار نیروهای مسلح توطئه‌های دشمن خنثی شد.

وی افزود: امروز دشمن در حوزه‌ی جنگ سخت قدرت و یارای مقابله با فرزندان انقلاب در نیروهای مسلح به جهت اقتدار روز افزونی که در این حوزه وجود دارد را ندارد اما با نزدیک شدن به جنگ نرم و هدف قرار دادن اصل دین با ترویج بی‌بندوباری، فساد، کشف حجاب، زدودن غیرت‌ دینی از مردان و زنان جامعه و ایجاد ناامیدی به دنبال ترویج و ایجاد ناامنی است.

سردار هاشمی فر تاکید کرد: ما در جامعه‌ی دینی و اسلامی موظف و مکلف به توصیه‌های امام حسین علیه السلام در واقعه عاشورا که همان احیای اسلام است هستیم بنا به امر به معروف و نهی از منکر بایستی با هوشیاری و حفظ وحدت امت اسلامی برگرفته از فرمایشات مولایمان علی(ع) با حضور هدفمند و گسترش جهاد تبیین و توجه به اقشار و جامعه‌ی آسیب پذیر و آگاهی بخشی به جامعه، نسبت به خنثی سازی اهداف دشمن اقدام نماییم.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به شرایط شهرستان های غرب استان تاکید کرد:در مجموعه فراجا استان تمام امکانات اذعان شهرستان‌ها است و چیزی به نام ستاد وجود ندارد و هر محدودیتی و مشکلاتی که هست کل ۲۴ شهرستان استان اصفهان با آن روبر هستند.

وی ادامه داد: آنچه که ما برای شهرستان باید پیگیر هستیم احداث پاسگاه است به واسطه‌ی ۵ درصد تملک دارایی که ایجاد شده و هر چند ناچیز بوده اما توانستیم بخشی از آن را انجام دهیم و منابعی هم از فرآجا تامین شده ولی جوابگو نیست، انتظار داریم از مصوبات هیئت دولت کمک بگیریم تا بتوانیم زودتر این پروژه را به پایان برسانیم و بتوانیم یک امنیت فراگیر و بهتری را برای تمام شهرستان ایجاد کنیم.

در این آیین از زحمات سرهنگ بهارلو به عنوان فرمانده سابق و سرهنگ مهدی نیکبخت به عنوان سرپرست فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فریدن تجلیل و سرهنگ جواد افشاری به عنوان فرمانده نیروی انتظامی شهرستان معرفی شد.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح امروز -دوشنبه ۷ تیر- بانوان روستای موغان در دیدار با نماینده عالی دولت در شهرستان، ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت شهید جمهور آیت الله رئیسی، ایشان و همراهانش را خادمی صادق و انقلابی دانسته و از مسئولان درخواست کردند که راه ایشان را دنبال کرده و اهداف […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، نماینده عالی دولت سیزدهم در شهرستان فریدن از صبح امروز به مدت ۵ ساعت به صورت چهره به چهره پاسخگوی مطالبات مردمی شهرستان بود. مشکلاتی از جمله دریافت تسهیلات، عدم همکاری برخی ادارات، مشکلات کشاورزی، بیان مشکلات عمومی روستاها و شخصی از جمله موضوعاتی بود که از سوی مردم […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، صبح روز دوشنبه هفتم خرداد فرماندار شهرستان فریدن و اعضای شورای آرد و نان شهرستان پس از مطالبات مردمی در خصوص مشکلات مربوط به نانوایی ها، به صورت سرزده از برخی نانوایی های شهر داران بازرسی و ارزیابی به عمل آورد. وضعیت کیفیت نان، وزن نان، تخلفات احتمالی در […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، مردم شهرستان فریدن از همان دقایق اولیه که خبر سقوط بالگرد ریاست جمهوری کشورمان در رسانه ها منتشر شد، با نگرانی اخبار را دنبال می کردند و دعاهای آنها برای سلامت رئیس جمهور شهیدمان در رسانه ها برخواسته از علاقه قلبی مردم این منطقه به رئیس جمهور شهیدمان بود. […]

۶ خرداد ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − سه =